Gizlilik Sözleşmesi

Home / Gizlilik Sözleşmesi

 

 

Gizlilik Sözleşmesi

KUSUR KİMDE Uygulaması Gizlilik Sözleşmesi

Aşağıdaki “Gizlilik Sözleşmesi”, KUSURKİMDE uygulamasının kullanıcılarına sağladığı bilgi ve hizmetlerin sunumuna ilişkin hükümleri düzenlemektedir.

Bu beyan kusurkimde.com’un gizlilik politikasını içerir. kusurkimde.com web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

kusurkimde.com üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden hem sizin hem de trafik kazasında karşı tarafın bazı kişisel bilgileri talep eder. Sizin ve karşı tarafın kişisel bilgilerinin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi,kusurkimde.com ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler, Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, kusurkimde.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Sitemizdeki kayıt formları ve kusur değerlendirmesi için irtibat bilgilerinizi (trafik kazasına ilişkin kusur değerlendirmesi için sizin ve karşı tarafın adı, soyadı, email adresiniz, telefon numaraları, araç plakaları, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası ile Kasko Sigortası bilgileri, kaza tespit tuanağı, kazaya ilişkin fotoğraf, kamera görüntüsü ve posta adresi) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, kusur değerlendirmesi için 10-TL ücret ödenmesi gerekmekte olup bu nedenle giriş formunda kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen sizin ve karşı tarafın kişisel bilgileri;  ürün ve hizmetlerimizi sunmak, kaza tespit tutanağını düzenlenmek, ödemelerinizi gerçekleştirmek, kaza tespit tutanağı ve sonraki süreç  ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

kusurkimde.com üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, günlük ve haftalık bilgilendirme emailleri, e-mail adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-maillerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-maillerin içeriği; satın almış olduğunuz hizmet veya hizmetlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürünler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla ve yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, reklam verenlerle paylaşılabilir. Bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili bir takım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır. Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize email gönderebilirsiniz.

kusurkimde.com üyelik iptal işleminizi info@kusurkimde.com adresine email göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Tarafımızdan yapılacak kusuru değerlendirmesi tamamen bilgi amaçlı olup bilirkişi raporu niteliğinde değildir.Tarafınızdan talep edilmesi halinde ücret mukabilinde kusur raporu hazırlanmaktadır.

İş bu sözleşmenin tarafımdan okunduğunu ve kabul edildiğini beyan ve taahhüt ederim.